http://cnslouny.unas.cz/default.htm

Sections
Personal tools
Jste zde: E-prodejna »

Katalog chmelových známek

 

 

Vyšla publikace přesahující rámec našeho regionu. Jedná se o vůbec první uceleně zpracovaný Katalog chmelových známek. Autorem je kolega Marek působící sice v pobočce v Chomutově, ale významnou část studijního materiálu mu zapůjčili právě členové lounské pobočky ČNS (více přímo v katalogu).

Katalog má 256 stran (z toho 31 stran černobílých vyobrazení) a zahrnuje emitenty obcí následujících okresů: Chomutov, Kladno, Litoměřice, Louny, Mělník, Most, Plzeň-sever, Rakovník a Rokycany. Známky jsou řazeny abecedně (kde je jasné místo užívání) podle svých rubových stran, zvlášť ty s uvedeným místem užívání a odděleně ty bez něho. Dále v katalogu najdete samozřejmě popis typů a variant rubových stran. Nedostatkem je vyobrazení pouze několika exemplářů a to ještě jednostranně a černobíle.

Nezbytností jsou i seznamy míst, již neužívaných německých názvů obcí s jejich českými ekvivalenty, seznam vydavatelů známek (jak osobních jmen, tak i organizací), papírové známky a konečně resumé v angličtině a němčině.

Máte tedy vůbec první možnost standardizovat katalogizaci své sbírky.

 

 

 

 

 

Powered by Plone